понеділок, 24 грудня 2012 р.

Вебінар «SEO-оптимізація денника.Як зробити щоб про Вас знав Google?» – Cityplan.in.ua

Вебінар «SEO-оптимізація денника. Як зробити щоб про Вас знав Google?» – Cityplan.in.ua

25-го грудня 2012 року, о 14.00,Східноукраїнський центр громадських ініціатив запрошує громадських активістів, молодих журналістів, денникарів та всіх зацікавлених, взяти участь у другому вебінарі курсу «Підвищення блогерської майстерності». Тема вебінару «SEO-оптимізація деннику. Як зробити щоб про Вас знав Google?».  Вебінар відбудеться за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

середа, 19 грудня 2012 р.

Денникарі стають на захист міст


13-16 грудня у Чернігові відбувся семінар під назвою «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст». Організував семінарСхідноукраїнський центр громадських ініціатив.
25 журналістів, громадських активістів та денникарів з різних регіонів України зібралися задля отримання нових знань, знайомств і досвіду.

субота, 15 грудня 2012 р.

Хто знищить незаконний мур в Чернігові?


Ця майже детективна історія розпочалася досить давно, але два роки тому чернігівська міська рада змінила цільове призначення землі по вулиці Шевченка. Раніше, ділянка була в оренді з цільовим призначенням: «для будівництва комплексу автосервісу, з магазином продовольчих та непродовольчих товарів, кафе та пунктом газової заправки», а після внесення змін на ділянці планувалося «будівництво автозаправної станції з магазином продовольчих та непродовольчих товарів». Пропри це, мешканці прилеглої території мовчали і їх зовсім не цікавило дане питання. Аж поки одна з місцевих фірм фактично вчинила самовільне зайняття земельної ділянки і огородила територію величезним залізним муром, не маючи на це жодних дозвільних документів.

Некрополіс на берегах Босфору


За визначенням вільної енциклопедії "екуменополіс" — надагломерація, що утворює суцільну мережу розселення на поверхні Землі. Іншими словами - "місто світу". Саме таку назву отримав фільм про сучасний Стамбул, про його розростання та негаразди з якими стикнулись тамтешні будівничі. Власне, такою ідеєю перейнялись керівники турецької столиці і підприємці, які займаються продажем нерухомості. Однак, зараз місто нагадує радше некрополіс — "мертве місто".

пʼятниця, 14 грудня 2012 р.

Может ли блоггер спасти город? Нужен ли городу спаситель-блоггер?


Собственно речь пойдет о семинаре «Блоггеры – спасители городов», начало которого было торжественно объявлено в прошедший четверг в городе Чернигове. Казалось бы, что сможет сделать небольшая группа людей, сидящих дома за мониторами, чтобы помочь родному или любимому городу стать лучше? Оказалось, есть масса способов помогать людям, находясь в сети. Первое – это конечно же распространять информацию – именно она является двигаелем современной цивилизации. Вот вы, например, знали, что можно потребовать от органов государственной власти генеральный план своего города, где прописаны проекты строительства и реконструкции всех новых городскх объектов? Это такая же правда как и то, что вам скорее всего откажут, так как большинство объектов строится без получения всех согласований путем предоставления взятки.

Немного другая ситуация сложилась в США, о чем нам рассказала эксперт из Америки Айлин Келли. Американские граждане принимают активное участие в планировании будущего своего города. Они могут себе позволить потратить 1,5 млн. долларов, анализируя необходимость строительства завода в определенном городе и… не построить его. Айлин отмечает, что если будет построен объект, не отвечающий нуждам города, город потеряет гораздо больше этой суммы (при этом в потери включается также экология и неудобство жителей города).

Собственно, значение блога или «Денника», как было предложено называть его на украинский манер, именно в том чтобы рассказать каждому о его правах и помочь бороться журналистам и общественным активистам за соблюдение законных прав и отставание интересов. Чтобы узнать, как это лучше сделать, они и собрались вместе.

Ecumenopolis - жахи сучасного міста


Стамбул
Ecumenopolis: City Without Limits – документальний фільм про Стамбул, знятий у 2011 році. Історія про жорсткі умови неоліберальних трансформацій у місті, коли капітал стає найвищою цінністю.
Ecumenopolis – дуже важливе кіно. Насамперед – бо змушує поглянути на місто ближче. На свої міста ми звикли дивитися зблизька, так помітні діри та провалля в гармонійному їх існуванні. Чужі ж міста, особливо такі, як Стамбул, часто сприймаються, як розказувала жінка в потязі своїй подрузі: «Гори й коробочки, гори й коробочки!» Бачити поверхове – привілея лиш тих, хто незамислюється.
Отже, ми бачимо не романтичну екзотику і не політичну риторику, а темний бік життя. Зворотній бік. 
«Міська земля стає джерелом накопичення капіталу», - абстрактна фраза. Боляче бачити, яку руйнують житла. Саме тому ця фраза припиняє бути ні про що, щойно побачиш кампанії примусового виселення нещасних родин з обжитих ними наметів…
Це історія Стамбула, але в цілому світі ми знайдемо чимало прикладів. Мешканці фавел та інших міських нетрів, сквотери Амстердаму, виселені з нового житлового комплексу для малозабезпечених у 2009 році родини з Південної Африки…     
Офіційний сайт фільма - ekumenopolis.net

Ніжинський мер таки пішов...


Стало відомо, що у середу 12 грудня міський голова міста Михайло Приходько пішов у відпустку,зробив він це на вимогу депутатів міської ради, щоправда в великим запізненням. 
Ще в листопаді місяці, одразу після винесення вироку відносно міського голови Новозаводським районним судом міста Чернігова, депутати запропонували меру піти у відпустку на час апеляційного оскарження  вироку, яким посадовця було засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Все добре?

Мабуть, для більшості пересінчих громадян фраза "генеральний план" ассоціюється скоріше з початком військовий дій, ніж з благоустроєм свого міста. І така ситуація влаштовує насправді всіх. Влаштовує громадян, бо не змушує їх зайвий раз проявляти активність і виходити зі стану спокою. Влаштовує бізнес, що прямо чи опосередковано має відношення до цієї сфери - бо дає можливість працювати по-тихому та по сірому. А більше всього влашовує чиновників, котрі таким чином отримують черговий "вентиль". А найкращий профіт для чиновника, як відомо, це заробіток на "вентилях" - захотів відкив вентиль, не захотів - вентиль закрив. Риторичне питання з неочевидною відповіддю - чи варто міняти систему, яка насправді, здаєтсья, влаштовує всіх?

В Каховці можна будувати будь де?


Саме така думка виникла, коли я прочитав відповідь міського голови Олександра Карасевича щодо надання генплану міста.

На жаль, можливо через те, що генплан розробляла київська фірма «Дніпромісто», генплан знаходиться під позначкою ДСК (для службового користування). Цей «мастерплан» був розроблений ще у 1998 році і досі, судячи по всьому, не коригувався.
Зараз в Каховці дуже часто відбувається будівництво розважальних закладів у парковій та прибережній зоні. Але все це більш-менш є законним.

Але ненадання генплану міста може призвести до небажаних наслідків.Наприклад, городяни можуть побачити біля своїх будинків якийсь завод чи розважальний заклад (якщо в Каховці ще хтось осмілиться таке відкрити) і вартість їхнього житла впаде в рази.
Але більше всього може постраждати культурна спадщина міста. На разі відомо, чи виділено в Каховці історичний ареал міста, у якому заборонена будь яка забудова.
Каховка – місто з більше ніж 220-літньою історію і в ньому є споруди і кінця 19 і початку 20 сторіччя.

Олег Ткачук

Учасники семінару уже "постарішали" на 300 років



Поки людина не розучилась дивуватись, доти вона й живе. Цю ж фразу Бредбері можна застосувати до самовдосконалення та навчання. На правду, семінар «Секрети блогерської майстерності длязахисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст» вже в перший день відкрив для мене ряд проблем та моментів, на які до цього просто не звертала уваги, а то й не здогадувалась про їх існування.

Доступність інформації по генпланам міст в Украніі

Два дні семінару дали можливість ознайомитись з досвідом громадських організацій, які проводили моніторинг доступу до інформації по генеральним планам забудови міст.
Досвід доволі різний, залежить від відкритості органів місцевого самоврядування, та взаємодії з місцевими громадами.
Але на семінарі ділились не тільки досвідом, а і отритамали вичерпну теоретичну та практичну інформацію та навики  створення блогів та роботи в соціальних мережах.. За це велика подяка тренерам Володимиру Ханасу та Олександру Равчеву. Захоплюючим був перегляд фільму "Екуменополіс", на котрий появились перші відгуки
Фото Аліни Бондар.

Новий блог про типове місто Слобожанськ

МІСТОПЛИН

Вебінар «Як написати хороший текст для блогу?» – Cityplan.in.ua

Вебінар «Як написати хороший текст для блогу?» – Cityplan.in.ua

Кримінальна справа проти архітектора Ніжина

Ніжину прозорий генплан!: Порушено кримінальну справу стосовно архітектора м...: Стосовно головного архітектора міста Ніжина Г. Діденка порушено кримінальну справу за хабарництво. Як повідомила нам прес-служба про...

Тут ZloBud!

Уподобайте українізаторів міст

На семінарі сформувалася молода команда українізаторів всемережжя. Їхня ціль "зробити місто не просто красивим та зручним, а ще й україномовним".
Про свої кроки до українізації  міст вони повідомляють у новостворенному деннику
"Денник. За україномовну мережу!" Уподобайте  молоду команду і крокуйте з нею разом!
Автор повідомлення Володимир Ханас.
Знимка з їхнього деннику

Твіттер-трансляція семінару в Чернігові

Перебіг семінару транслюється у твіттері за хештегом #cityplan Таким чином про проблеми та здобутки у непростій галузі можуть оперативно дізнаватися громадські захисники міст не лише в Україні, а й поза її межами. Досвід свідчить, що твіттер-трансляціями  користуються як депутати місцевих рад  так і громадські активісти.
Фото Аліни Бондар

Едуардо Паес: 4 заповіді для міста (Досвід Ріо-де-Жанейро)

Стратегічні цілі Тернополя

Записки Ханаса: Стратегічні цілі Тернополя: Оприлюднюється експертна позиція стосовно стратегічних цілей Тернополя. Стратегічне бачення . Тернопіль – затишне, гостинне, комфортне ...

ДІЗНАЙСЯ ПРО ГЕНПЛАН СВОГО МІСТА

Це інтерактивна карта. З її допомогою можна дізнатися про стан доступності генплану у Вашому місті. 
Ви також можете самостійно додати нову інформацію про стан доступу до містобудівної документації у Вашому місті або ініціювати тематичний захід, позначити місце його проведення на карті та провести його у реальному житті. 
На карті також позначені громадські організації, які домагаються доступності генпланів для громадян. 
Приєднуйся! Разом ми зробимо наші міста кращими!